Categories
healthblog

Co vědět o individualizovaném vzdělávacím programu (IEP) pro ADHD

Co vědět o individualizovaném vzdělávacím programu (IEP) pro ADHD

IEP pomáhá dětem se zvláštními vzdělávacími potřebami, jako je porucha hyperaktivity s deficitem pozornosti (ADHD), uspěje ve škole. Zákon o vzdělávání jednotlivců se zdravotním postižením (Idea) se vztahuje na školy a zajišťuje, že děti, které žijí s ADHD a dalšími uznávanými zdravotními stavy, získaly IEP.

Pro dítě, které může obdržet individualizovaný vzdělávací program (IEP), musí jejich stav ovlivnit to, jak se učí ve škole. Myšlenka musí také zahrnout stav na jeho seznamu. Idea v současné době rozpoznává 13 podmínek, které kvalifikují dítě pro IEP.

Účelem IEP je poskytnout službu, která je stejně jedinečná jako potřeby dítěte. Děti se mohou stále učit ve svém prostředí ve třídě, ale mohou například mít asistenta výuky. V těchto případech by asistent výuky mohl mít kvalifikaci, která se týká práce s dětmi s ADHD.

Je důležité si uvědomit, že rodiny neodpovídají za žádné náklady na služby. Myšlenka pokrývá financování všeho v rámci IEP. Tým IEP obvykle zahrnuje:

 • Rodič nebo pečovatel
 • Učitel dítěte
 • Další specialista, který by mohl být dětským psychologem
 • Zástupce, který pracuje ve speciálních vzdělávacích službách

IEP stanoví roční cíle, aby zajistilo, že dítě neustále postupuje ve škole. Plán také vezme v úvahu jejich současný akademický výkon.

Další věci, které IEP zahrnuje, jsou:

 • Dostupné služby, jako jsou například zvláštní vzdělávací lekce, například další čtení Třídy
 • Načasování služeb, když k nim dojde, a jak dlouho budou trvat
 • Jakékoli změny v prostředí učení dítěte
 • Formát testů a zkoušek
 • /li>
 • Začlenění do třídy a dalších školních aktivit

IEP podrobně popisuje ubytování a úpravy, které pomůže dítěti s ADHD prosperovat v prostředí ve třídě.

Další informace o charakteristikách ADHD zde. dítě se naučí. Například, pokud dítě s ADHD bojuje s pravopisem třídy 3, nemá smysl je přesunout do 4. stupně.

Další příklady ubytování pro ADHD zahrnují:

 • dávat dítěti dvě sady učebnic, aby nikdy nemohli opustit jeden ve škole nebo doma
 • Dávat dítěti rozkládací štít, který mohou umístit na svém stole, když se ve třídě děje hodně aktivit
 • Nahrávání oblasti kolem svého stolu, kde mohou chodit, pokud cítí potřebu přesunout

Další příklady modifikací pro ADHD zahrnují:

 • Přiřazení jiného projektu pro domácí úkoly
 • Dávat matematickým problémům, které jsou nižší třídou
 • Odžili se třídění práce

Tým IEP kontroluje Plánujte alespoň jednou ročně.

Může dítě s ADHD stále získat IEP na střední škole? Lékař nebo zdravotnický zdravotnický pracovník mohl rozpoznat a diagnostikovat ADHD v každém věku a některé děti se dozvědět, že mají ADHD, když oni jsou starší.

Pokud teenager obdrží diagnózu ADHD, stále se kvalifikují pro IEP. Pokud jsou na střední škole, musí se také připojit ke svému týmu IEP. Být součástí týmu IEP znamená, že mohou vyjádřit to, co potřebují, a naučit se prosadit se. To znamená, že IEP se začíná zaměřovat na dovednosti, které člověk potřebuje žít samostatně. Správa peněz

 • Placení účtů
 • Obchoduje s veřejnou dopravou
 • Jak získat IEP pro ADHD

  Pokud dítě má ADHD a potřebuje ve škole další pomoc, mohou rodiče požádat o hodnocení IEP bez nákladů. Někdy školy zahájí proces hodnocení a požadují souhlas rodičů, aby pokračovali.

  Po hodnocení tým projde výsledky s rodiči a potvrdí, zda dítě potřebuje IEP.

  Co se stane, pokud dítě nedostane IEP?

  Pokud k tomu dojde, může rodič požádat o plán 504. Tento plán se liší od IEP a spadá podle oddílu 504 zákona o rehabilitaci z roku 1973. Oba plány však zahrnují ubytování. Neexistují také žádná stanovená pravidla, jak by měl vypadat plán 504. Rodiče a děti jsou povzbuzováni k účasti, ačkoli školy je nemusí pozvat na vytvoření plánu nebo schůzek týkajících se plánu.

  Když osoba požádá o plán 504, proces je o něco jednodušší než IEP, ale může se lišit mezi školami. Děti nepotřebují úplné hodnocení, ale většina z nich je dostane. Stejně jako u IEP musí rodiče a děti souhlasit s hodnocením a mít přístup ke všem svým záznamům.. Zahrnuje ubytování a úpravy, které mění, jak a co se učí. Některé z těchto životních dovedností zahrnují správu peněz, život zdravého života a obcházení veřejné dopravy. Osoba může mít IEP, dokud jim není 22 let.

  Pokud rodiče chtějí IEP, mohou požádat o hodnocení, které je zdarma. Tým IEP, rodina a dítě budou každý rok kontrolovat pokrok a podle toho změnit cíle.

  Pokud je aplikace IEP neúspěšná, mohou rodiče požádat o plán 504. Tento plán spadá podle oddílu 504 zákona o rehabilitaci z roku 1973. Je odlišný od IEP, ale stále si klade za cíl pomoci dětem s ADHD dosáhnout jejich plného potenciálu ve škole.

  • Veřejné zdraví
  • ADHD/ADD

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální https://recenzeproduktu.top/keraderm/, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents